2014 Cross Country Team

 Jump to Men's Roster

Women's Roster

Name Status Major Home Town School
Brittany Arnold FR-1 Political Science Cross Junction, VA James Wood HS
Kaitlynn Beaulieu FR-1 Neuroscience Stafford, VA Colonial Forge HS
Hannah Bullen FR-1 Accounting Henrico, VA Mills Godwin HS
Deanna Corts JR-3 Biology Yorktown, VA Grafton HS
Lydia Cromwell JR-3 English/Comm, Education Round Hill, VA Woodgrove HS
Logan Harrington SO-2 Undeclared Montpelier, VA Patrick Henry (Ash) HS
Julie Machamer 5th-4 Computer Eng. Norfolk, VA Granby HS
Taylor Mansini FR-1 Elem. Education Midlothian, VA Manchester HS
Emmie Schmitt SO-2 Neuroscience Spotsylvania, VA Spotsylvania HS
Graciela Slyer JR-3 Undeclared Stafford, VA Colonial Forge HS
Briana Stewart SO-2 Communications Oak Hill, VA Oakton HS
Alexa Tabackman JR-3 PreMed (Neuroscience) McLean, VA McLean HS
Kate van Emmerik FR-1 Undeclared Onemo, VA Mathews HS



Men's Roster

Name Status Major Home Town School
Andrew Benfer JR-2 Business Henrico, VA Mills Godwin HS/
J. Sargent Reynolds CC, VA
Dane Boegner FR-1 Undeclared Ashburn, VA Broad Run HS
John Bruner SO-2 English Richmond, VA St. Christophers HS
Matthew Byrom FR-1 Computer Science Manassas, VA Osbourn Park HS
Ricardo Cabrera SO-1 Psychology Richmond, VA Mills Godwin HS/
Richard Bland Coll., VA
Zachary Campbell SO-2 Computer Science Berryville, VA Clarke County HS
Matthew Danisewicz SO-1 Business Clifton, VA Paul VI HS
Jeffrey Dover FR-1 Undecided Moyock, NC Currituck County HS
Adam Ford 5th-1
,
Dylan Freeman SO-2 English Falls Church, VA Falls Church HS
Nick Hedrick SR-4 Economics Falls Church, VA McLean HS
John LaPointe SO-2 English Arlington, VA Bishop O'Connell HS
Matthew Margopoulos SO-2 Business Midlothian, VA James River (Midl) HS
Samuel Martin SR-4 History Rockville, MD Richard Montgomery HS
Cullen Monahan FR-1 Buisness Adminstration Stafford, VA Colonial Forge HS
Samuel Murch FR-1 physical therapy Chesterfield, VA Cosby HS
Marshall Pittman FR-1 Neuroscience Centreville, VA Westfield HS
Charles Pruitt SO-2 Business Mt. Sidney, VA Fort Defiance HS
William Rabil SO-2 Accounting Springfield, VA West Springfield HS
Daniel Read FR-1 Pre-Health Virginia Beach, VA Ocean Lakes HS
Grayson Reid FR-1 Pre-Physical Therapy Glen Allen, VA Deep Run HS
Daniel Richard SR-4 Biology Manassas, VA Osbourn Park HS
Bruce Schlesman JR-2 Political Science, History Richmond, VA Mills Godwin HS
James Thomson SO-2 Undeclared Winchester, VA John Handley HS
Bradley Turner SR-4 American Studies Williamsburg, VA Jamestown HS
Benjamin Wahls FR-1 Computer Engineering/Computer Science Williamsburg, VA Lafayette HS