zzArchive‎ > ‎

Congratulations to our New Outdoor All-Time Performers!

posted Mar 24, 2013, 7:29 PM by Tyler Wingard   [ updated Aug 22, 2016, 9:02 AM ]
 Men's 100 

#6 - 
Ryan Scott (
Glen Allen, VA - Henrico HS)


 Men's 800 

#3 - 
Billy Rabil (Springfield, VA
 - West Springfield HS
)
#6 - 
Cullen Monahan (
Stafford, VA - Colonial Forge HS)


 Women's 1500 

#4 - 
Briana Stewart (
Oak Hill, VA - Oakton HS)
#8 - 
Alexa Tabackman (McLean, VA
 - McClean HS
)

 Men's 1500 

#3 - 
Zach Campbell (
Berryville
, VA - Clarke County HS
)
#9 - 
Jeffrey Dover (Moyock, NC
 - Currituck County HS
)
#10 - 
Daniel Read (
Virginia Beach, VA - Ocean Lakes HS)


 Women's 5,000 

#4 - 
Logan Harrington (
Montpelier, VA - Patrick Henry HS)
#6 - 
Emmie Schmitt (
Spotsylvania, VA - Spotsylvania HS)

 Men's 5,000m 

SR - 
Grayson Reid (Glen Allen, VA
 - Deep Run HS
)
#7 - 
Sam Murch (Chesterfield, VA
 - Cosby HS
)
#10 - 
JJ LaPointe (Arlington, VA
 - Bishop O'Connell HS
)


 Women's 10,000 

#3 - 
Emmie Schmitt (
Spotsylvania, VA - Spotsylvania HS)
#8 - 
Taylor Mansini (
Midlothian, VA - Manchester HS)

 Men's 10,000 

#4 - 
Charlie Pruitt (
Mt. Sidney
, VA - Fort Defiance HS
)
#5 - 
Samuel Murch (Chesterfield, VA
 - Cosby HS
)
#6 - 
Matthew Burke (Vienna, VA
 - McLean HS
)

 Women's 100m Hurdles 

#6 - 
Molly McCabe 
(Ashburn, VA
 - Stone Bridge HS
)

 Men's 110m Hurdles 

=#4 - 
Ryan Scott 
(Glen Allen, VA
 - Henrico HS
)


 Men's 400m Hurdles 

#10 - 
Ryan Scott 
(Glen Allen, VA
 - Henrico HS
)


 Women's 3000m Steeplechase 

SR - 
Lydia Cromwell (Round Hill, VA
 - Woodgrove HS
)
#6 - 
Briana Stewart (
Oak Hill, VA - Oakton HS)

 Men's 3000m Steeplechase 

#4 - 
Evan Fabish 
(Springfield, VA
 - West Springfield HS
)
#9 - 
Ricardo Cabrera 
(Richmond, VA
 - Mills Godwin HS/Richard Bland CC
)


 Men's 4x1500m Relay 

Austin Conway (
Moseley
, VA - Powhatan HS
)
Billy Rabil (
Springfield
, VA - West Springfield HS
)
Daniel Read (Virginia Beach, VA
 - Ocean Lakes HS
)
Zach Campbell (
Berryville
, VA - Clarke County HS
)


 Men's High Jump 

=#7 - Wesley Shrieves
 (
Painter, VA - Broadwater Academy)


 Women's Pole Vault 

=#6 - Jessica Brownell
 (
Coconut Creek, FL - Calvary Christian HS)

 Men's Pole Vault 

SR - 
Jonathan Graham (
King George
, VA - King George HS
)


 Men's Long Jump 

#6 - Wesley Shrieves
 (
Painter, VA - Broadwater Academy)


 Women's Shot Put 

#3 - 
Tyler Robin (Gainesville, VA
 - Patriot HS
)
#5 - 
Hannah Shoemaker (Smithfield, VA
 - Smithfield HS
)

 Men's Shot Put 

#6 - 
Ryan Long (Mechanicsville, VA
 - Hanover HS
)


 Women's Discus Throw 

#3 - 
Sarah Johnson (Winchester, VA
 - James Wood HS
)

 Men's Discus Put 

#3 - 
Brendon Burrows (Painter, VA
 - Broadwater Acad
)


 Women's Hammer Throw 

#7 - 
Lyzan Rashid (Chantilly
, VA - Chantilly HS
)
#10 - 
Sarah Johnson (Winchester
, VA - James Wood HS
)

 Men's Hammer Throw 

SR - 
Robert (Trey) Graham (King George
, VA - King George HS
)
#8 - 
Legend Boyesen (Allentown, PA
 - Parkland HS
)


 Women's Javelin Throw 

#2 - 
Briana Sutton (Williamsburg
, VA - Jamestown HS
)

 Men's Javelin Throw 

#8 - 
Corey Rodriguez (King George
, VA - King George HS
)