New Captains Classic & Combined Events - Heat Sheets

Licensed to Christopher Newport University Track
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/14/2017 02:25 PM
        New Captains Classic & Combined Events - 4/14/2017 to 4/15/2017        
                 Christopher Newport University Track & Field                  
                       Irwin Belk Track, Pomoco Stadium                        
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Women High Jump (19) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  1.75m  4/4/2014    Crystal Jones, Colonial Forge HS             
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Awkward, Karrigan             SR Virginia Uni             NH 
  2  Peavy, Teanna                 JR Mary Baldwin             NH 
  3  Tenn, Brittany                FR Mary Baldwin             NH 
  4  Carter, Jasmine               SO Virginia Uni             NH 
  5  Jackson, Brittany             JR Virginia Uni             NH 
  6  Simmons, Morgan               FR Christopher           1.33m 
  7  White, Bianca                 SO District of           1.38m 
  8  White, Bailee                 SO District of           1.43m 
  9  Robinson, Perrisha            FR Virginia Uni          1.46m 
 10  Dubose, Derricka              SO Virginia Uni          1.48m 
 11  Meyer, Meredith               SR William and           1.50m 
 12  Bowden, Hannah                SO Christopher           1.50m 
 13  Miller, Bri                   SO William and           1.55m 
 14  Taylor, Rolonda               JR Virginia Wes          1.59m 
 15  Craib, Savannah               SR William and           1.60m 
 16  Fisher, Tamadj                SO Hampton               1.60m 
 17  Becker, Grace                 SO William and           1.65m 
 18  McFarland, Minna              JR William and           1.65m 
 19  Jones, Abigail                JR William and           1.70m 
 
Event 2  Men High Jump (10) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  2.19m  5/9/2009    Joseph Owens, CNU Alumni                     
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Henez, Connor                 FR Gallaudet                NH 
  2  Hahn, Gunner                  SO Gallaudet             1.73m 
  3  Seth, Demetrius               FR Virginia Wes          1.75m 
  4  Weaver, Khiry                 JR Christopher           1.80m 
  5  Gardner, Shareef              JR Virginia Uni          1.86m 
  6  Sinsheimer, Jared             JR William and           1.86m 
  7  Roach, Jordan                 FR Christopher           1.90m 
  8  McKenzie, Chazton             JR Virginia Uni          1.94m 
  9  Swain, Jonathan               SO Hampton               2.00m 
 10  Stanford, Kevin               JR Maryland-Eas          2.00m 
 
Event 3  Women Pole Vault (12) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  3.95m  5/9/2009    Nicole Kazuba, William & Mary                
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Washington, Kwonsha           SO Virginia Wes          2.37m 
  2  Cole, Trini                   FR Virginia Wes          2.37m 
  3  Osipenko, Alexandra           FR William and           2.70m 
  4  Caplan, Sophie                FR William and           2.80m 
  5  Tardieu, Olivia               FR William and           3.05m 
  6  Kammerer, Kathleen            SR Salisbury             3.10m 
  7  Johnson, Tess                 SR Salisbury             3.10m 
  8  Lipinski, Jordan              FR William and           3.20m 
  9  Ellen, Amanda                 JR Salisbury             3.27m 
 10  Dumas, Kyleigh                FR Salisbury             3.30m 
 11  Graves, Lauren                FR William and           3.35m 
 12  Brownell, Jessica             SO Christopher           3.40m 
 
Event 4  Men Pole Vault (10) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  5.15m  4/16/2016   Derek O'Connell, William and                 
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Berard, Patrick               FR Virginia Wes             NH 
  2  Jernigan, Wade                JR Virginia Wes          3.55m 
  3  Muslusky, Tim                 FR Virginia Wes          3.55m 
  4  Souder, River                 JR Salisbury             3.95m 
  5  Alao, Babadamilola            SO Christopher           4.20m 
  6  Fountain, William             SR Salisbury             4.25m 
  7  Mathis, Carter                FR William and           4.41m 
  8  Hedrick, Alex                 SR William and           4.46m 
  9  Graham, Jonathan              SO Christopher           4.60m 
 10  Wratschko, Lucas              SR William and           4.95m 
 
Event 5  Women Long Jump (34) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  6.07m  5/1/1999    Casey Taylor, Christopher Newport Univ       
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Freeman, Destiny              FR Mary Baldwin             ND 
  2  Cole, Tierra                  FR Mary Baldwin             ND 
  3  Jackson, Brittany             JR Virginia Uni             ND 
  4  Williams, Jemonie             FR Mary Baldwin          3.28m 
  5  Cordon, Jamilet               SO Mary Baldwin          3.42m 
  6  Haldiman, Syrina              FR Mary Baldwin          3.75m 
  7  Jenkins, Nigeria              FR Virginia Uni          3.88m 
  8  Didier, Nicole                SO Virginia Uni          4.05m 
  9  Peavy, Teanna                 JR Mary Baldwin          4.08m 
 10  Tenn, Brittany                FR Mary Baldwin          4.24m 
 11  Neston, Victoria              FR Christopher           4.39m 
Flight 2  Finals
  1  Hippolyte-McKnight, Diandra   FR Virginia Uni          4.47m 
  2  Mulhere, Lindsay              SO Christopher           4.49m 
  3  Smith, Shona                  SR Christopher           4.52m 
  4  Scott, Iman                   SR District of           4.62m 
  5  Nicholson, Shakeithia         SO District of           4.66m 
  6  Montague, Liz                 JR Richmond              4.75m 
  7  Moody, Shari                  FR Mary Baldwin          4.77m 
  8  Pitts, Tenae                  FR Maryland-Eas          4.82m 
  9  Monahan, Danielle             SO William and           4.91m 
 10  Prokop, Sara                  SR Regent Unive          4.92m 
 11  Cross, Jayla                  FR Virginia Wes          4.92m 
Flight 3  Finals
  1  Dubose, Derricka              SO Virginia Uni          5.05m 
  2  Dollins, Alizae               SO Virginia Wes          5.05m 
  3  McDermott, Julia              SO William and           5.24m 
  4  Bowden, Hannah                SO Christopher           5.24m 
  5  Philbrick, Susannah           SR William and           5.28m 
  6  Brender a Brandis, Alexis     FR William and           5.39m 
  7  Taylor, Rolonda               JR Virginia Wes          5.39m 
  8  Miller, Bri                   SO William and           5.46m 
  9  Lucius, Shauntel              SR Maryland-Eas          5.48m 
 10  Greenleaf, April                 Unattached            5.49m 
 11  Okon, Brittany                SR District of           5.56m 
 12  Wikar, Magdalena              SR Unattached            6.16m 
 
Event 6  Men Long Jump (24) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  7.59m  4/17/1997   Curtis Porter, Virginia Union Univ.          
Belk Track R:  7.59m  4/17/2010   Darris Shelton, Unattached                   
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Clark, Andre                  SO Old Dominion             ND 
  2  Henez, Connor                 FR Gallaudet                ND 
  3  bowles, eric                  FR Virginia Uni             ND 
  4  Hunter, Justin                SR Virginia Uni          5.26m 
  5  Dunn, Meredith                FR Virginia Wes          5.51m 
  6  Roberts, Montray              JR Gallaudet             5.60m 
  7  Jones, Nick                   FR Gallaudet             5.62m 
  8  Seth, Demetrius               FR Virginia Wes          5.73m 
  9  McFarland, Christian          SO Old Dominion          5.78m 
 10  Boone, Antonio                JR Virginia Wes          5.81m 
 11  Agyeman, Michael              SO Christopher           5.98m 
 12  Weaver, Khiry                 JR Christopher           6.00m 
Flight 2  Finals
  1  Dudley, Curtis                FR Virginia Wes          6.01m 
  2  Bjorklund, Andrew             FR Virginia Wes          6.07m 
  3  Gardner, Shareef              JR Virginia Uni          6.24m 
  4  Belton, Jarrett               FR Maryland-Eas          6.25m 
  5  Reid, Artneil                 SR Virginia Uni          6.40m 
  6  Oravitz, Iyon                 FR Virginia Uni          6.41m 
  7  Thrower, Dylan                FR Christopher           6.42m 
  8  Roach, Jordan                 FR Christopher           6.70m 
  9  Torres, Dominique             SR Christopher           6.80m 
 10  Stewart, Alex                    Unattached            7.00m 
 11  Shrieves, Wesley              JR Christopher           7.00m 
 12  McKenzie, Chazton             JR Virginia Uni          7.20m 
 
Event 7  Women Triple Jump (15) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  12.80m  4/19/2008   Camelia Morman, East Carolina Univ.         
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jackson, Brittany             JR Virginia Uni             ND 
  2  Jackson, Imani                JR Virginia Uni             ND 
  3  Lewis, Chelsea                FR Virginia Uni             ND 
  4  Neston, Victoria              FR Christopher           9.25m 
  5  Hippolyte-McKnight, Diandra   FR Virginia Uni         10.04m 
  6  Robinson, Perrisha            FR Virginia Uni         10.06m 
  7  Mulhere, Lindsay              SO Christopher          10.22m 
  8  Dollins, Alizae               SO Virginia Wes         10.40m 
  9  Smith, Shona                  SR Christopher          10.42m 
 10  Montague, Liz                 JR Richmond             10.53m 
 11  Greer, Deasia                 FR District of          10.91m 
 12  Taylor, Rolonda               JR Virginia Wes         10.94m 
 13  Philbrick, Susannah           SR William and          11.09m 
 14  McDermott, Julia              SO William and          11.43m 
 15  Edwards, Tanise               JR Maryland-Eas         12.43m 
 
Event 8  Men Triple Jump (12) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  15.41m  4/18/2015   Alonzo Moore II, Unattached                 
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Seth, Demetrius               FR Virginia Wes             ND 
  2  bowles, eric                  FR Virginia Uni             ND 
  3  Bolton, Austin                SO Unattached           10.25m 
  4  Dunn, Meredith                FR Virginia Wes         11.65m 
  5  Bjorklund, Andrew             FR Virginia Wes         12.72m 
  6  Shrieves, Wesley              JR Christopher          13.15m 
  7  Agyeman, Michael              SO Christopher          13.60m 
  8  Sinsheimer, Jared             JR William and          13.67m 
  9  Rose, Michael                 SO Ambassadors          13.90m 
 10  Clark, Andre                  SO Old Dominion         14.33m 
 11  Torres, Dominique             SR Christopher          14.53m 
 12  Reid, Artneil                 SR Virginia Uni         14.70m 
 
Event 9  Women Shot Put (27) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  15.27m  4/24/2004   Angela Bertholdt, Unattached                
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Awkward, Karrigan             SR Virginia Uni             ND 
  2  Carter, Jasmine               SO Virginia Uni             ND 
  3  Morris, Akia                  JR Virginia Uni             ND 
  4  Jackson, Brittany             JR Virginia Uni             ND 
  5  Saunders, Chaunsa             FR Virginia Uni          5.62m 
  6  Courtemanche, Abigail         SR Gallaudet             6.21m 
  7  Byrd, Ebonee                  SO Virginia Uni          6.81m 
  8  Huggins, Destiny              FR Virginia Uni          6.93m 
  9  Williams, Jemonie             FR Mary Baldwin          7.90m 
 10  Roberts, QuaNeisha            SO Regent Unive          8.42m 
 11  Webb, Saria                   SO Gallaudet             8.77m 
 12  Julien, Dalina                FR Salisbury             9.11m 
 13  Peavy, Teanna                 JR Mary Baldwin         10.03m 
 14  Tenn, Brittany                FR Mary Baldwin         10.10m 
Flight 2  Finals
  1  Miles, Donyae                 FR Salisbury            10.13m 
  2  Scott, Iman                   SR District of          10.18m 
  3  McGonigle, Alena              SR Richmond             10.31m 
  4  Franklin, Tajah               JR District of          10.38m 
  5  Johnson, Sarah                SO Christopher          10.93m 
  6  Isidron, Victoria             FR Salisbury            11.00m 
  7  Hassan, Marie                 FR Maryland-Eas         11.52m 
  8  Yates, Michelle               JR Virginia Wes         11.91m 
  9  Robin, Tyler                  SO Christopher          12.58m 
 10  Adams, Sierra                 FR Maryland-Eas         13.28m 
 11  Shoemaker, Hannah             JR Christopher          13.57m 
 12  Carter, Nicovia               JR Maryland-Eas         13.81m 
 13  Evans, Rochelle               SR William and          14.38m 
 
Event 10  Men Shot Put (36) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  17.19m  4/30/2005   Steve Huntzinger, Unattached                
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Singh Dhanoa, Swaiman            Christopher              ND 
  2  Taylor, Trey                  SO Old Dominion          8.13m 
  3  Thorton, Jeremy               SO Regent Unive          8.35m 
  4  jordan, rufus                 SR Tnt Internat          8.50m 
  5  Mattingly, Ronald             FR Gallaudet             8.86m 
  6  Harris, Shamar                SO Old Dominion          8.91m 
  7  Scott, Devaron                SR Gallaudet             9.08m 
  8  Salgado, Anthony              SR Regent Unive          9.09m 
  9  Prevost, David                SO Regent Unive          9.18m 
 10  Gilchrist, Brandon            FR Virginia Wes          9.29m 
 11  Badea, Narcis                 FR Regent Unive          9.33m 
 12  Crawley, Terence              JR Regent Unive         10.07m 
Flight 2  Finals
  1  Taylor, Michael               FR Virginia Uni         10.16m 
  2  Davidson, James               JR Virginia Uni         10.43m 
  3  Boysen, Legend                JR Christopher          10.50m 
  4  Turner, Sean                  SR Regent Unive         10.71m 
  5  Bradley, David                FR Gallaudet            10.80m 
  6  Wanzong, Christopher             Old Dominion         10.89m 
  7  Copening, Shaun               JR Christopher          11.21m 
  8  Ryan, Zachery                 JR Old Dominion         11.46m 
  9  Dabipi, Tamunoibi             FR Maryland-Eas         11.58m 
 10  Thomas, JaQuan                FR Gallaudet            11.89m 
 11  Butler, Joshua                FR Virginia Uni         12.41m 
 12  Owusu, Abel                   FR Virginia Wes         12.57m 
Flight 3  Finals
  1  Bazan Alfaro, Carlos          JR Christopher          13.02m 
  2  McDougal, Matthew                Unattached           13.10m 
  3  Ferrin, Duncan                JR Salisbury            13.50m 
  4  Whitehurst, Darius            FR Virginia Uni         14.39m 
  5  Hensley, Graham               SR Salisbury            14.41m 
  6  Volz, Andrew                  SR Salisbury            14.42m 
  7  Hunter, Joshua                FR Hampton              14.77m 
  8  Castillo, Vlad                SO William and          14.78m 
  9  Burrows, Brendon              FR Christopher          15.27m 
 10  Forjan, Daniel                   Mary Washington      15.79m 
 11  Richardson, Preston           JR William and          16.87m 
 12  Frenia, Taylor                SR William and          18.31m 
 
Event 11  Women Discus Throw (19) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  50.66m  4/25/1998   Amy Brown, Unattached                       
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jackson, Brittany             JR Virginia Uni             ND 
  2  Moore, Gabby                  FR Old Dominion             ND 
  3  Warda, Nisa                   FR Mary Baldwin         14.71m 
  4  Franklin, Tajah               JR District of          18.78m 
  5  Brazeal, Kearstin             FR Mary Baldwin         21.83m 
  6  Williams, Jemonie             FR Mary Baldwin         22.68m 
  7  McGonigle, Alena              SR Richmond             27.87m 
  8  Mead, Emily                   FR Christopher          28.40m 
  9  Yates, Michelle               JR Virginia Wes         31.45m 
Flight 2  Finals
  1  Robin, Tyler                  SO Christopher          34.26m 
  2  Isidron, Victoria             FR Salisbury            34.87m 
  3  Brown, Kayla                  FR Christopher          35.83m 
  4  Shoemaker, Hannah             JR Christopher          35.85m 
  5  Adams, Sierra                 FR Maryland-Eas         36.00m 
  6  Miles, Donyae                 FR Salisbury            36.00m 
  7  Julien, Dalina                FR Salisbury            37.91m 
  8  Johnson, Sarah                SO Christopher          38.88m 
  9  Porter, Donisha               SR Maryland-Eas         39.14m 
 10  Evans, Rochelle               SR William and          46.14m 
 
Event 12  Men Discus Throw (31) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  51.56m  4/21/2007   Dan Royal, FCA Elite                        
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Harris, Shamar                SO Old Dominion             ND 
  2  Gay, Robert                   SO Old Dominion             ND 
  3  Taylor, Trey                  SO Old Dominion         20.90m 
  4  Gilchrist, Brandon            FR Virginia Wes         22.96m 
  5  Mattingly, Ronald             FR Gallaudet            23.37m 
  6  Getchell, Joseph              SO Virginia Wes         24.66m 
  7  Davidson, James               JR Virginia Uni         25.73m 
  8  Taylor, Michael               FR Virginia Uni         28.66m 
  9  Bradley, David                FR Gallaudet            29.80m 
 10  Wanzong, Christopher             Old Dominion         31.04m 
 11  Thomas, JaQuan                FR Gallaudet            31.19m 
 12  jordan, rufus                 SR Tnt Internat         32.00m 
 13  Whitehurst, Darius            FR Virginia Uni         34.45m 
 14  Owusu, Abel                   FR Virginia Wes         35.07m 
 15  Bazan Alfaro, Carlos          JR Christopher          35.14m 
 16  Richardson, Juwan             SO Maryland-Eas         35.46m 
Flight 2  Finals
  1  McDougal, Matthew                Unattached           36.00m 
  2  Ryan, Zachery                 JR Old Dominion         37.33m 
  3  Hunter, Joshua                FR Hampton              38.79m 
  4  Butler, Joshua                FR Virginia Uni         40.56m 
  5  Dabipi, Tamunoibi             FR Maryland-Eas         41.04m 
  6  Volz, Andrew                  SR Salisbury            41.83m 
  7  Hensley, Graham               SR Salisbury            42.55m 
  8  Castillo, Vlad                SO William and          43.89m 
  9  Forjan, Daniel                   Mary Washington      44.09m 
 10  Ferrin, Duncan                JR Salisbury            44.87m 
 11  Boysen, Legend                JR Christopher          46.11m 
 12  Richardson, Preston           JR William and          48.39m 
 13  Burrows, Brendon              FR Christopher          48.70m 
 14  Agwu, Noah                    FR Maryland-Eas         50.14m 
 15  Frenia, Taylor                SR William and          54.58m 
 
Event 13  Women Hammer Throw (14) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  52.71m  4/18/2009   Meaghan McGovern, Richmond                  
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Courtemanche, Abigail         SR Gallaudet            17.20m 
  2  Mead, Emily                   FR Christopher          30.65m 
  3  Miles, Donyae                 FR Salisbury            33.00m 
  4  Isidron, Victoria             FR Salisbury            34.72m 
  5  Hassan, Marie                 FR Maryland-Eas         35.00m 
  6  Brown, Kayla                  FR Christopher          36.68m 
  7  Yates, Michelle               JR Virginia Wes         36.80m 
  8  Carter, Nicovia               JR Maryland-Eas         36.92m 
  9  Johnson, Sarah                SO Christopher          37.74m 
 10  Shoemaker, Hannah             JR Christopher          41.45m 
 11  Porter, Donisha               SR Maryland-Eas         42.92m 
 12  Adams, Sierra                 FR Maryland-Eas         43.60m 
 13  Evans, Rochelle               SR William and          51.38m 
 14  Mistowski, Leia               JR William and          57.83m 
 
Event 14  Men Hammer Throw (16) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  68.39m  5/9/2009    Jesse Doty, Syracuse Charger                
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Getchell, Joseph              SO Virginia Wes         20.16m 
  2  Owusu, Abel                   FR Virginia Wes         20.31m 
  3  Scott, Devaron                SR Gallaudet            21.50m 
  4  Gilchrist, Brandon            FR Virginia Wes         30.80m 
  5  Dabipi, Tamunoibi             FR Maryland-Eas         33.00m 
  6  jordan, rufus                 SR Tnt Internat         33.00m 
  7  Copening, Shaun               JR Christopher          36.40m 
  8  Singh Dhanoa, Swaiman            Christopher          38.65m 
  9  Richardson, Juwan             SO Maryland-Eas         39.05m 
 10  Hensley, Graham               SR Salisbury            41.90m 
 11  Agwu, Noah                    FR Maryland-Eas         44.88m 
 12  Volz, Andrew                  SR Salisbury            46.93m 
 13  Boysen, Legend                JR Christopher          48.93m 
 14  Ferrin, Duncan                JR Salisbury            50.50m 
 15  Richardson, Preston           JR William and          50.60m 
 16  Frenia, Taylor                SR William and          53.70m 
 
Event 15  Women Javelin Throw (8) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  47.56m  4/25/1998   Ann Crouse, Unattached                      
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Awkward, Karrigan             SR Virginia Uni             ND 
  2  Simmons, Morgan               FR Christopher          14.92m 
  3  Isidron, Victoria             FR Salisbury            23.35m 
  4  Anderson, Tiffany             FR Gallaudet            24.20m 
  5  Eley, Crystal                 SO Hampton              32.00m 
  6  Hayes, Kyra                   SO Hampton              32.19m 
  7  Wirshup, Kathleen             JR William and          36.19m 
  8  Moravsky, Samantha            FR William and          39.27m 
 
Event 16  Men Javelin Throw (13) Finals
===============================================================================
 Nine (9) to Finals
Belk Track R:  64.96m  4/25/1998   Brian Kollar, Unattached                    
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gilchrist, Brandon            FR Virginia Wes             ND 
  2  Hamilton, James               FR Christopher              ND 
  3  Owusu, Abel                   FR Virginia Wes         27.35m 
  4  Bjorklund, Andrew             FR Virginia Wes         27.98m 
  5  Sutliff, Hunter               JR Christopher          29.84m 
  6  Tres, Michael                 FR Virginia Wes         30.80m 
  7  jordan, rufus                 SR Tnt Internat         31.00m 
  8  Reid, Artneil                 SR Virginia Uni         31.66m 
  9  Muslusky, Tim                 FR Virginia Wes         32.78m 
 10  Jernigan, Wade                JR Virginia Wes         33.98m 
 11  Hedrick, Alex                 SR William and          41.81m 
 12  Getchell, Joseph              SO Virginia Wes         44.00m 
 13  Zarikos, Nik                  FR William and          50.00m 
 
Event 18  Women 5000 Meter Run (3) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  17:33.72  4/5/2003    Danielle Kramer, Bloomsburg Univ.         
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Jerop, Sharon                 FR Maryland-Eas       18:39.34 
  2  Hield, Jennaya                SR Maryland-Eas       19:34.25 
  3  Quinonero, Neus               SO Maryland-Eas             NT 
 
Event 19  Men 5000 Meter Run (8) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  14:27.10  4/26/1997   Matt Lane, Unattached                     
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Carroll, Ryan                    BDP                15:45.00 
  2  Freeman, Dylan                SR Christopher        16:00.00 
  3  Robey, Andrew                 FR Salisbury          16:20.00 
  4  Wojcieszak, Cameron           SO Team Blitz         16:46.00 
  5  Stead, Josh                   FR Unattached         16:50.00 
  6  Cerone, Trevor                FR Virginia Wes       16:52.25 
  7  Pointer, Maurice                 thoroughbred       18:30.00 
  8  Cime, Hector                  FR Maryland-Eas       19:04.72 
 
Event 22  Women 10000 Meter Run (1) Finals
===============================================================================
 Combined with Men's 10k
Belk Track R:  37:04.86  4/6/2002    Aimee Gibbs, Christopher Newport Univ     
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Jerop, Sharon                 FR Maryland-Eas             NT 
 
Event 23  Men 10000 Meter Run (5) Finals
===============================================================================
 Combined with Women's 10k
Belk Track R:  31:17.40  4/1/1995    Tim Billo, Williams Coll.                 
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Meli, Stanley                 JR Maryland-Eas       32:05.36 
  2  Demsie, Haileysus             JR Norfolk Stat       32:28.05 
  3  Wanene, Joseph                SO Norfolk Stat       32:56.54 
  4  Whitehead, Nassor             SR Maryland-Eas       33:41.25 
  5  Pointer, Maurice                 thoroughbred       38:00.00 
 
Event 24  Women 2000 Meter Steeplechase (3) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  7:15.29  4/16/2016   Kelly Bailey, Richmond                     
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Nowak, Emma                   SR Richmond            7:35.41 
  2  Aulenbach, Kasandra              Growing Runn        8:15.00 
  3  Barbaro, Stephanie            FR Mary Baldwin             NT 
 
Event 26  Women 3000 Meter Run (15) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  9:57.27  4/16/2016   Emily Stites, William and                  
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Rome, Regan                   JR William and         9:22.60 
  2  McKenna, Molly                JR William and         9:38.00 
  3  Tavares, Karina               FR William and         9:55.00 
  4  Casey, Deirdre                FR William and         9:55.00 
  5  Eng, Kathryn                  SO Unattached         10:17.00 
  6  Snyder, Rachel                SO William and        10:42.89 
  7  Nowak, Emma                   SR Richmond           10:53.91 
  8  Hrncir, Hannah                FR William and        10:56.62 
  9  Copeland, Alexus              JR Virginia Uni       12:51.38 
 10  Musey, Nicole                 SR Gallaudet          13:07.76 
 11  Reeder, Josephina             FR Mary Baldwin       14:33.34 
 12  Sahneyah, Ivy                 JR Gallaudet          16:40.35 
 13  Latimer, Emily                SR Virginia Wes             NT 
 14  Benson, Nasjae                JR Virginia Uni             NT 
 15  Regan, Kylie                  JR Richmond                 NT 
 
Event 27  Men 3000 Meter Run (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  8:34.10  4/30/1994   Bryan Dunn, William & Mary                 
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Pointer, Maurice                 thoroughbred       10:11.00 
  2  Casey, Arthur                 JR Virginia Uni             NT 
 
Event 28  Women 4x100 Meter Relay (9) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  46.91  4/2/2010    Western Branch HS, Western Branch HS         
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Mary Baldwin  'A'                                      55.73 
     1) Willis, Rakeema FR              2) Cordon, Jamilet SO             
     3) Cole, Tierra FR                 4) Warda, Nisa FR                 
  4  Christopher Newport  'A'                               51.00 
  5  Virginia Union  'B'                                    52.50 
     1) Huggins, Destiny FR             2) Walker, Winter FR              
     3) Hippolyte-McKnight, Diandra FR  4) Didier, Nicole SO              
     5) Jenkins, Nigeria FR             6)                                
Section 2  Finals
  2  Virginia Union  'A'                                    48.97 
     1) Brunson, Timicia SO             2) Jackson, Imani JR              
     3) Dubose, Derricka SO             4) Morris, Akia JR                
     5) Huggins, Destiny FR             6) Walker, Winter FR              
  3  William and Mary  'A'                                  48.31 
     1) Hooker, Serena SO               2) Runge, Gabriel FR              
     3) Woodards, Ashley SR             4) Klosterman, Laura SR           
     5) Landis, Josephine FR            6)                                
  4  Richmond  'A'                                          47.75 
     1) Allen, Mary SR                  2) Towe, Morgan FR                
     3) Robinson, Marshea SO            4) Bowen, Gabby FR                
  5  District of Columbia  'A'                              47.85 
     1) Rowe, Stacy-Ann JR              2) Harding, Niasia FR             
     3) Hibbert, Shannell FR            4) Duncan, Temera FR              
  6  District of Columbia  'B'                              48.50 
     1) Hodge, Shayna JR                2) Greer, Deasia FR               
     3) Okon, Brittany SR               4) Walker, Jasmine SR             
  7  Virginia Wesleyan  'A'                                 49.36 
     1) Philson, Jada SO                2) Cross, Jayla FR                
     3) Caple, Terra FR                 4) Dollins, Alizae SO             
 
Event 29  Men 4x100 Meter Relay (4) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  40.89  5/3/2008    Christopher Newport University, Christopher N
                      M Griffis, C Washington, G Jones, L Harper Jr     
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Gallaudet  'A'                                         43.63 
     1) Roberts, Montray JR             2) Varice, Toraneau JR            
     3) Comberbatch, Jamie SO           4) Jones, Nick FR                 
  4  Virginia Wesleyan  'A'                                 42.28 
     1) Dudley, Curtis FR               2) Ardila, Armon SO               
     3) White, Trey SR                  4) Norfleet, Keyontae FR          
  5  Virginia Union  'A'                                    42.50 
     1) Oravitz, Iyon FR                2) Hunter, Justin SR              
     3) Harrison, Tyrell JR             4) Simon, Devin FR                
     5) King, Sherod SR                 6)                                
  6  Virginia Union  'B'                                    45.00 
     1) King, Sherod SR                 2) bowles, eric FR                
     3) Wallace, Jamal JR               4) Gardner, Shareef JR            
     5) McKenzie, Chazton JR            6)                                
 
Event 30  Women 1500 Meter Run (49) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  4:26.85  4/16/2016   Regan Rome, William and                    
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Woods, Shannon                FR Christopher         5:20.00 
  2  Copeland, Alexus              JR Virginia Uni        5:36.13 
  3  Broomell, Julie               FR Salisbury           5:59.00 
  4  Jones, Theresa                FR Mary Baldwin        6:10.25 
  5  James, Jocelin                FR Virginia Wes        6:18.45 
  6  Norona, Sabrina               FR Mary Baldwin        6:28.82 
  7  Pollock, Katelyn              FR Mary Baldwin        7:18.03 
  8  Torres-Trujillo, Maria        FR Mary Baldwin        7:25.12 
  9  Benson, Nasjae                JR Virginia Uni             NT 
 10  Jones, Amirah                 FR Maryland-Eas             NT 
Section 2  Finals
  1  May, Abigail                  SO Christopher         4:58.00 
  2  Sprowls, Kiara                FR Christopher         4:58.00 
  3  Sturm, Christine              FR Salisbury           5:00.00 
  4  Snyder, Abby                  FR Christopher         5:02.00 
  5  Calkins, Nellie               SO Christopher         5:05.00 
  6  Kolbai, Mariam                FR Christopher         5:05.00 
  7  Noble, Anne Heaton               Growing Runn        5:07.73 
  8  Sniffen, Carly                SO Salisbury           5:09.00 
  9  Aulenbach, Kasandra              Growing Runn        5:10.50 
 10  Lee, Jessica                  FR Christopher         5:15.00 
 11  Dickerson, Samantha           FR Christopher         5:15.00 
 12  Beaulieu, Kaitlynn            JR Christopher         5:15.00 
Section 3  Finals
  1  Mills, Eryn                   SO Richmond            4:45.00 
  2  Quinonero, Neus               SO Maryland-Eas        4:46.40 
  3  Goodrich, Sarah               SO William and         4:47.28 
  4  Bloxom, Rachel                SO William and         4:48.00 
  5  Wasko, Anna                   SO William and         4:50.00 
  6  Montgomery, Julia             FR William and         4:50.00 
  7  Garcia, Carina                FR William and         4:52.00 
  8  Angers, Jordan                SO Richmond            4:52.00 
  9  Ustanik, Madeline             FR Richmond            4:54.58 
 10  Lewis, Gena                   FR Christopher         4:55.00 
 11  Cunniffe, Carolyn             SR William and         4:55.00 
 12  Schmitt, Emmie                SR Christopher         4:55.00 
 13  Lannen, Monica                FR Christopher         4:55.00 
 14  Nowak, Emma                   SR Richmond            4:55.00 
Section 4  Finals
  1  Lewin, Deirdre                FR William and         4:22.00 
  2  Corbosiero, Amanda            JR Richmond            4:22.20 
  3  Rome, Regan                   JR William and         4:24.16 
  4  Ruskan, Marisa                JR Richmond            4:25.53 
  5  Preschutti, Haley             JR Richmond            4:29.00 
  6  Cain, Shelby                  JR Richmond            4:29.00 
  7  Harrington, Logan             JR Christopher         4:30.00 
  8  Coombs, Marissa               JR Virginia Wes        4:31.47 
  9  Carney, Colleen               SO Richmond            4:34.50 
 10  Casey, Deirdre                FR William and         4:37.05 
 11  McGovern, Peyton              FR Richmond            4:38.01 
 12  Hield, Jennaya                SR Maryland-Eas        4:43.91 
 13  Rabbitt, Rachel               SR William and         4:44.09 
 
Event 31  Men 1500 Meter Run (58) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  3:46.22  4/20/2013   John Muller, William & Mary                
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Wolverton, Louis              FR Virginia Wes        4:18.00 
  2  Maloney, Trevor               SR Virginia Wes        4:18.32 
  3  Carroll, Ryan                    BDP                 4:20.00 
  4  Ward, Michael                 FR Virginia Wes        4:20.06 
  5  Fountain, Jordan              SO Virginia Uni        4:20.53 
  6  Casey, Arthur                 JR Virginia Uni        4:22.15 
  7  Blevins, Philip               JR Virginia Wes        4:33.55 
  8  Kirkrbide, Matt               FR Virginia Wes        4:33.92 
  9  Whitehead-Tillery, Charles    FR Virginia Uni        4:41.91 
 10  Pointer, Maurice                 thoroughbred        5:00.00 
 11  Antozzi, Seth                 FR Virginia Wes        5:13.62 
 12  Janorschke, Carter            FR Gallaudet           5:20.30 
 13  Olakunle, Timothy             FR Gallaudet           5:36.80 
 14  Hernandez, David              FR Gallaudet           6:02.37 
 15  Barrios, Miguel               FR Gallaudet                NT 
Section 2  Finals
  1  Carrico, Michael              FR Christopher         4:06.00 
  2  Hibler, Jarrell               FR Christopher         4:06.00 
  3  Nieves, Luis                  JR Virginia Uni        4:06.35 
  4  Bukovich, Alexander           FR Christopher         4:08.00 
  5  Speier, Joshua                SO Christopher         4:08.00 
  6  Boegner, Dane                 JR Christopher         4:08.00 
  7  LeHardy, Samuel               FR Christopher         4:08.00 
  8  Hrncir, Matthew               FR Christopher         4:08.00 
  9  Benfer, Andrew                SR Christopher         4:08.00 
 10  Lightbody, Joseph             SO Christopher         4:08.00 
 11  Pruitt, Charles               SR Christopher         4:08.00 
 12  Freeman, Dylan                SR Christopher         4:08.00 
 13  Edmonds, Trejon               FR Christopher         4:08.00 
 14  Kramer, Brett                 SO Richmond            4:11.00 
Section 3  Finals
  1  Porquin, Emmanuel             SO Salisbury           3:58.00 
  2  Woods, Evan                   FR William and         3:58.00 
  3  Mundy, Donovan                JR Maryland-Eas        3:58.48 
  4  Salvadori, Cavender           SR William and         3:58.73 
  5  Cacciatore, Andrew            SO William and         4:01.74 
  6  Monahan, Cullen               JR Christopher         4:03.00 
  7  Murch, Samuel                 JR Christopher         4:03.00 
  8  Bruner, Will                  SR Christopher         4:03.00 
  9  Cretney, Daniel               FR Christopher         4:03.00 
 10  Steck, Kurtis                 JR William and         4:04.00 
 11  Onders, Ryan                  SO William and         4:04.04 
 12  Cabrera, Ricardo              SR Christopher         4:05.00 
 13  Miller, Calvin                FR Christopher         4:05.00 
 14  Doyle, Kyle                   FR Christopher         4:05.00 
 15  Weber, Michael                FR Salisbury           4:05.00 
Section 4  Finals
  1  Connell, Dawson               JR William and         3:46.40 
  2  Barney, David                 SR William and         3:47.62 
  3  Rmidi Kinini, Khalil          SR Maryland-Eas        3:49.58 
  4  Dover, Jeffrey                JR Christopher         3:50.00 
  5  Rabil, William                SR Christopher         3:53.00 
  6  Campbell, Zachary             SR Christopher         3:53.00 
  7  Gousse, Ryan                  SR Unattached          3:55.16 
  8  Trojan, JP                    FR William and         3:56.00 
  9  Read, Daniel                  JR Christopher         3:57.00 
 10  McGaw, Cavanaugh              FR Christopher         3:57.00 
 11  Artz, Peyton                  SO Christopher         3:57.00 
 12  Putnam, Jason                 FR Christopher         3:57.00 
 13  Alpaugh, Will                 FR Unattached          3:57.50 
 14  Covert, Riley                 SO William and         3:57.64 
 
Event 32  Women 100 Meter Hurdles (8) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  13.79  5/2/1998    Bridgett Cochran, Christopher Newport Univ   
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Mitchell, Karina              SO Gallaudet             21.54 
  2  Miller, Bri                   SO William and           15.09 
  3  Bowden, Hannah                SO Christopher           15.00 
  4  Rowe, Stacy-Ann               JR District of           14.30 
  5  Zerbini, Silvia               SR Hampton               14.99 
  6  McCabe, Molly                 SO Christopher           15.00 
  7  Peavy, Teanna                 JR Mary Baldwin          18.11 
  8  Haldiman, Syrina              FR Mary Baldwin          21.66 
 
Event 33  Men 110 Meter Hurdles (11) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  13.58  5/7/2011    Dominic Berger, Unattached                   
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Atkinson, Connor              FR William and              NT 
  4  Harrison, Tyrell              JR Virginia Uni          16.98 
  5  Jernigan, Wade                JR Virginia Wes          22.89 
Section 2  Finals
  1  Hahn, Gunner                  SO Gallaudet             16.17 
  2  Stewart, Alex                    Unattached            15.35 
  3  McKenzie, Chazton             JR Virginia Uni          14.97 
  4  Anderson, Dylan               JR William and           14.64 
  5  Roach, Jordan                 FR Christopher           14.93 
  6  Folli, Lewis                  JR Christopher           15.18 
  7  Hedrick, Alex                 SR William and           15.86 
  8  Gardner, Shareef              JR Virginia Uni          16.77 
 
Event 34  Women 400 Meter Dash (31) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  54.46  4/8/2000    Marie Giles, Bethel HS                       
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Fields, Summer                FR Maryland-Eas             NT 
  2  Freeman, Destiny              FR Mary Baldwin        1:20.20 
  3  Hernandez, Anna               JR Regent Unive        1:10.50 
  4  Weyer, Kelsie                 JR Regent Unive        1:09.79 
  5  Barrett, Tasia                FR Maryland-Eas        1:09.96 
  6  Cordon, Jamilet               SO Mary Baldwin        1:11.39 
  7  Fielder, Jessica              JR Regent Unive        1:22.12 
Section 2  Finals
  1  Moody, Shari                  FR Mary Baldwin        1:07.73 
  2  Rempas, Kristin               FR Virginia Wes        1:06.15 
  3  Rodriguez, Liana              SO Christopher         1:05.00 
  4  Lewis, Chelsea                FR Virginia Uni        1:03.77 
  5  Duncan, Kenlyn                JR District of         1:04.03 
  6  Snorton, Dabrin               SR District of         1:05.00 
  7  Hardie, Taliah                FR Maryland-Eas        1:06.18 
  8  Yorgey, Catherine             SR Regent Unive        1:08.29 
Section 3  Finals
  1  Smith, Shona                  SR Christopher         1:03.00 
  2  McKitty, Shellane             SR Gallaudet           1:01.77 
  3  Cross, Jayla                  FR Virginia Wes        1:00.20 
  4  Greenleaf, April                 Unattached            59.60 
  5  Okoroafor, Grace              FR William and           59.85 
  6  Smith, Chloe                  SO Richmond            1:01.39 
  7  Mulhere, Lindsay              SO Christopher         1:03.00 
  8  Golden, Sarah                 FR Regent Unive        1:03.50 
Section 4  Finals
  1  Cherry, Aliah                 JR Maryland-Eas          59.07 
  2  Harding, Niasia               FR District of           57.73 
  3  Lovette, Catori                  Unattached            56.50 
  4  Allen, Mary                   SR Richmond              55.84 
  5  Gabriel, Luan                 JR Maryland-Eas          56.08 
  6  Lane, Jayla                   SO Maryland-Eas          57.55 
  7  Lewin, Deirdre                FR William and           58.50 
  8  Casey, Deirdre                FR William and           59.50 
 
Event 35  Men 400 Meter Dash (36) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  46.84  2006        Terrance Burton, Hampton Univ.               
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Olakunle, Timothy             FR Gallaudet           1:02.14 
  4  Branscomb, Joshua             SR Gallaudet             59.61 
  5  Washington, Dante             FR Gallaudet           1:00.72 
  6  Belton, Jarrett               FR Maryland-Eas             NT 
Section 2  Finals
  1  Bolton, Austin                SO Unattached            57.67 
  2  Medley, Remus                    thoroughbred          56.00 
  3  Griffin, Josh                 SR Regent Unive          55.79 
  4  Ardila, Armon                 SO Virginia Wes          55.03 
  5  Blair, Brandon                FR Old Dominion          55.59 
  6  Fuller, Lorenzo               SO Gallaudet             55.91 
  7  Skrant, Brandon               FR Salisbury             56.12 
  8  Walker, Noah                  FR Regent Unive          57.95 
Section 3  Finals
  1  Curtis, John                     Greater Phil          54.37 
  2  Van Gieson, Mickey            FR Salisbury             53.12 
  3  Brass, Dainen                 FR Christopher           52.18 
  4  Jones, Nick                   FR Gallaudet             51.42 
  5  Mosca, Tony                   FR Christopher           52.00 
  6  Hardman, Tyler                JR Salisbury             52.78 
  7  Sabin, James                  JR Old Dominion          54.11 
  8  Eldridge, Richard             SO Unattached            55.00 
Section 4  Finals
  1  Dacres, Joshua                SO Maryland-Eas          51.18 
  2  Kemp, Jonathan                JR Regent Unive          50.99 
  3  King, Sherod                  SR Virginia Uni          50.80 
  4  Bullard, Ja-Vell              SR A.T.C.Q.              49.81 
  5  Reckling, Brett               SO Hampton               49.99 
  6  Rollins, Michael              SO Maryland-Eas          50.81 
  7  Giles, Carter                 FR Christopher           51.00 
  8  Gay, Robert                   SO Old Dominion          51.21 
Section 5  Finals
  1  Schmelz, Zach                 JR Salisbury             49.53 
  2  Waller, Kurt                  FR Christopher           48.93 
  3  Showalter, Taj                SR Maryland-Eas          48.54 
  4  Smith, Isiah                  FR Maryland-Eas          48.01 
  5  Halton, Eric                  JR Salisbury             48.15 
  6  Duncan, Derrhyl               SR Unattached            48.60 
  7  Egeonu, Chadera               FR Maryland-Eas          49.03 
  8  Sutton, Michael               FR Maryland-Eas          49.57 
 
Event 36  Women 100 Meter Dash (36) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  11.94  2001        Ara Towns, Bethel HS                         
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Carter, Jasmine               SO Virginia Uni             NT 
  4  Fulcher, Mishel               SO Old Dominion             NT 
  5  Melendez, Paulette            JR Gallaudet                NT 
  6  Ampy, Briana                  SO Old Dominion             NT 
Section 2  Finals
  1  Huggins, Destiny              FR Virginia Uni             NT 
  2  Cole, Tierra                  FR Mary Baldwin          15.51 
  3  Warda, Nisa                   FR Mary Baldwin          15.06 
  4  Isaac, Analysa                JR Regent Unive          14.35 
  5  Willis, Rakeema               FR Mary Baldwin          14.74 
  6  Jenkins, Nigeria              FR Virginia Uni          15.33 
  7  Williams, Jemonie             FR Mary Baldwin          17.25 
  8  Awkward, Karrigan             SR Virginia Uni             NT 
Section 3  Finals
  1  Didier, Nicole                SO Virginia Uni          14.04 
  2  McKitty, Shellane             SR Gallaudet             13.57 
  3  Walker, Winter                FR Virginia Uni          13.42 
  4  Klosterman, Laura             SR William and           13.03 
  5  Jackson, Imani                JR Virginia Uni          13.14 
  6  Philson, Jada                 SO Virginia Wes          13.56 
  7  Hippolyte-McKnight, Diandra   FR Virginia Uni          13.94 
  8  Nicholson, Shakeithia         SO District of           14.25 
Section 4  Finals
  1  Luton, Ashley                 SO Salisbury             12.96 
  2  Sidhu, Priyanca               FR William and           12.94 
  3  Brunson, Timicia              SO Virginia Uni          12.71 
  4  Morris, Akia                  JR Virginia Uni          12.64 
  5  Hardie, Taliah                FR Maryland-Eas          12.69 
  6  Harding, Niasia               FR District of           12.80 
  7  Hibbert, Shannell             FR District of           12.95 
  8  Hodge, Shayna                 JR District of           13.00 
Section 5  Finals
  1  Runge, Gabriel                FR William and           12.59 
  2  Towe, Morgan                  FR Richmond              12.49 
  3  Walker, Jasmine               SR District of           12.45 
  4  Hunt, Ruth-Cassandra             Unattached            12.00 
  5  Gabriel, Luan                 JR Maryland-Eas          12.31 
  6  Allen, Mary                   SR Richmond              12.49 
  7  Okon, Brittany                SR District of           12.50 
  8  Tynan, Megan                  JR William and           12.63 
 
Event 37  Men 100 Meter Dash (29) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  10.27  5/7/2011    Aziz Zakari, Unattached                      
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  2  Wallace, Jeremiah             JR Virginia Uni             NT 
  3  Fehte, Andrew                 FR Old Dominion             NT 
  4  bowles, eric                  FR Virginia Uni             NT 
  5  McFarland, Christian          SO Old Dominion             NT 
  6  blunt, jaylen                 FR Virginia Uni             NT 
Section 2  Finals
  1  Washington, Dante             FR Gallaudet             13.28 
  2  Medley, Remus                    thoroughbred          12.50 
  3  Smith, Bryan                  SO Regent Unive          12.36 
  4  Comberbatch, Jamie            SO Gallaudet             12.05 
  5  Wallace, Jamal                JR Virginia Uni          12.07 
  6  Muslusky, Tim                 FR Virginia Wes          12.42 
  7  Berard, Patrick               FR Virginia Wes          13.15 
  8  Taylor, Daequan               FR Gallaudet             13.77 
Section 3  Finals
  1  Justis, Willie                SR Unattached            11.65 
  2  Blair, Brandon                FR Old Dominion          11.53 
  3  McCloskey, Jack               JR Salisbury             11.50 
  4  Della Donna, Chris            FR Salisbury             11.50 
  5  Asante, Ernest                   Unattached            11.50 
  6  Ardila, Armon                 SO Virginia Wes          11.51 
  7  Van Gieson, Mickey            FR Salisbury             11.65 
  8  Skrant, Brandon               FR Salisbury             11.87 
Section 4  Finals
  1  Oravitz, Iyon                 FR Virginia Uni          11.37 
  2  Varice, Toraneau              JR Gallaudet             11.08 
  3  Dudley, Curtis                FR Virginia Wes          11.06 
  4  Newsome, Eley                 JR Unattached            10.47 
  5  Hunter, Justin                SR Virginia Uni          10.66 
  6  Norfleet, Keyontae            FR Virginia Wes          11.07 
  7  Simon, Devin                  FR Virginia Uni          11.24 
  8  Bolton, Austin                SO Unattached            11.45 
 
Event 38  Women 800 Meter Run (25) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  2:12.77  5/7/2011    Teneisha Davis, Essex CC                   
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Norona, Sabrina               FR Mary Baldwin             NT 
  2  Benson, Nasjae                JR Virginia Uni             NT 
  3  Scollo, Campbell              SO Mary Baldwin        3:14.61 
  4  Jones, Theresa                FR Mary Baldwin        2:58.00 
  5  Bland, Tara                   FR Regent Unive        2:53.84 
  6  Barbaro, Stephanie            FR Mary Baldwin        2:57.08 
  7  Peale, Holly                  SR Regent Unive        3:00.00 
  8  Musey, Nicole                 SR Gallaudet                NT 
Section 2  Finals
  1  Brink, Eleanor                SR Regent Unive        2:45.90 
  2  Parks, Rebekah                JR Regent Unive        2:45.53 
  3  Ledgett, McCall               SR William and         2:29.57 
  4  Lewis, Chelsea                FR Virginia Uni        2:25.88 
  5  Anderson, Ashley              JR William and         2:20.03 
  6  McCloskey, Shea               FR Salisbury           2:21.00 
  7  Dec, Stacey                   FR Richmond            2:26.00 
  8  Thomas, Alexis                FR Virginia Wes        2:30.67 
  9  Bodmer, Madison               FR Christopher         2:40.00 
Section 3  Finals
  1  Urbancik, Stephanie           JR William and         2:18.69 
  2  Hillerich, Abigail            SO William and         2:18.00 
  3  Schott, Lindsay               SO William and         2:15.39 
  4  Brown, Claire                 FR Richmond            2:13.00 
  5  Corbosiero, Amanda            JR Richmond            2:11.30 
  6  Acosta, Maria                 FR Richmond            2:12.33 
  7  Hughes, Stephanie             JR Richmond            2:14.80 
  8  Gilbert, Lenneisha            SO Maryland-Eas        2:16.65 
 
Event 39  Men 800 Meter Run (40) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  1:50.41  4/8/2000    Alan Webb, South Lakes HS                  
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Olakunle, Timothy             FR Gallaudet           2:56.79 
  2  Antozzi, Seth                 FR Virginia Wes        2:36.63 
  3  Beck, Ethan                   SO Regent Unive        2:31.60 
  4  Allred, Garrett               SO Regent Unive        2:23.47 
  5  Henez, Connor                 FR Gallaudet           2:29.36 
  6  Janorschke, Carter            FR Gallaudet           2:35.26 
  7  Hernandez, David              FR Gallaudet           2:52.91 
  8  Barrios, Miguel               FR Gallaudet                NT 
Section 2  Finals
  1  Branscomb, Joshua             SR Gallaudet           2:18.64 
  2  Ward, Michael                 FR Virginia Wes        2:10.91 
  3  Ogburn, Dustin                SR Virginia Wes        2:03.13 
  4  Kramer, Brett                 SO Richmond            2:03.00 
  5  Whitehead-Tillery, Charles    FR Virginia Uni        2:03.07 
  6  Medley, Remus                    thoroughbred        2:10.00 
  7  Schneider, Josh               SO Regent Unive        2:15.90 
  8  Rose, Michael                 SO Ambassadors         2:20.00 
Section 3  Finals
  1  Weber, Michael                FR Salisbury           2:01.00 
  2  Trojan, JP                    FR William and         2:00.00 
  3  Covert, Riley                 SO William and         1:59.96 
  4  Onders, Ryan                  SO William and         1:59.65 
  5  Salvadori, Cavender           SR William and         1:59.88 
  6  Harrington, Parker            FR Salisbury           2:00.00 
  7  White, Kelsey                 FR Maryland-Eas        2:00.10 
  8  Cacciatore, Andrew            SO William and         2:01.42 
Section 4  Finals
  1  Fountain, Jordan              SO Virginia Uni        1:58.95 
  2  Wilkens, Michael              SR William and         1:58.09 
  3  Goodrich, Duncan              FR William and         1:57.91 
  4  Alpaugh, Will                 FR Unattached          1:57.50 
  5  Casey, Arthur                 JR Virginia Uni        1:57.54 
  6  Hammer, Kyle                  FR Unattached          1:58.00 
  7  Cox-Philyaw, Tyler            FR William and         1:58.12 
  8  Fry, Gavin                    SO Virginia Wes        1:59.33 
Section 5  Finals
  1  Nieves, Luis                  JR Virginia Uni        1:55.35 
  2  White, Trey                   SR Virginia Wes        1:54.70 
  3  Short, Christopher            FR William and         1:54.00 
  4  Rmidi Kinini, Khalil          SR Maryland-Eas        1:52.02 
  5  Connell, Dawson               JR William and         1:53.12 
  6  Gousse, Ryan                  SR Unattached          1:54.47 
  7  Leslie, Cooper                FR William and         1:55.00 
  8  Heinicke-Peart, Matthew       SO William and         1:56.14 
 
Event 40  Women 400 Meter Hurdles (11) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  1:01.05  4/1/2000    Zandra Berry, Lincoln Univ.                
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Peavy, Teanna                 JR Mary Baldwin        1:20.92 
  4  Brunson, Timicia              SO Virginia Uni        1:12.69 
  5  Robinson, Perrisha            FR Virginia Uni        1:13.39 
  6  Dubose, Derricka              SO Virginia Uni        1:15.28 
Section 2  Finals
  1  Washington, Kwonsha           SO Virginia Wes        1:08.83 
  2  Beaulieu, Kaitlynn            JR Christopher         1:08.00 
  3  McCabe, Molly                 SO Christopher         1:06.00 
  4  Trussell, Kameryn             FR Hampton             1:04.99 
  5  Brownell, Jessica             SO Christopher         1:06.00 
  6  Landis, Josephine             FR William and         1:07.04 
  7  Snyder, Abby                  FR Christopher         1:08.00 
 
Event 41  Men 400 Meter Hurdles (14) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  51.18  5/7/2011    Elhadji Mbow, Essex CC                       
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  2  Seth, Demetrius               FR Virginia Wes             NT 
  3  Wallace, Jeremiah             JR Virginia Uni        1:05.20 
  4  Boone, Antonio                JR Virginia Wes        1:01.73 
  5  Arrington, Scott              FR Christopher         1:03.21 
  6  Hahn, Gunner                  SO Gallaudet           1:06.12 
  7  Gardner, Shareef              JR Virginia Uni             NT 
Section 2  Finals
  1  Roeschley, Addison            FR Christopher         1:00.00 
  2  Isaacson, John                SR Gallaudet             59.97 
  3  Harrison, Tyrell              JR Virginia Uni          58.04 
  4  Asante, Ernest                   Unattached            54.66 
  5  Brown, Flemuel                SO Hampton               55.99 
  6  Clark, Andre                  SO Old Dominion          59.90 
  7  Purcell, Jacob                FR Unattached          1:00.00 
  8  Folli, Lewis                  JR Christopher         1:01.14 
 
Event 42  Women 200 Meter Dash (61) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  23.95  5/7/2011    Kanika Beckles, Essex CC                     
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  2  Carter, Jasmine               SO Virginia Uni             NT 
  3  Freeman, Destiny              FR Mary Baldwin             NT 
  4  Melendez, Paulette            JR Gallaudet                NT 
  5  Ampy, Briana                  SO Old Dominion             NT 
  6  Fulcher, Mishel               SO Old Dominion             NT 
Section 2  Finals
  1  Cherry, Aliah                 JR Maryland-Eas             NT 
  2  Williams, Jemonie             FR Mary Baldwin          35.90 
  3  Cole, Tierra                  FR Mary Baldwin          33.77 
  4  Haldiman, Syrina              FR Mary Baldwin          32.60 
  5  Bryant, Jasmin                SR Regent Unive          33.03 
  6  Mitchell, Karina              SO Gallaudet             35.08 
  7  Hippolyte-McKnight, Diandra   FR Virginia Uni             NT 
  8  Awkward, Karrigan             SR Virginia Uni             NT 
Section 3  Finals
  1  Woode, Betty                  JR Regent Unive          31.64 
  2  Willis, Rakeema               FR Mary Baldwin          30.70 
  3  Reyes, Francy                 JR Regent Unive          29.93 
  4  Weyer, Kelsie                 JR Regent Unive          29.73 
  5  Isaac, Analysa                JR Regent Unive          29.82 
  6  Murray, Imani                 SR Old Dominion          30.05 
  7  Jenkins, Nigeria              FR Virginia Uni          30.85 
  8  Warda, Nisa                   FR Mary Baldwin          31.70 
Section 4  Finals
  1  Sandrali, Sandrine            SR Regent Unive          29.39 
  2  Nicholson, Shakeithia         SO District of           29.02 
  3  Rodriguez, Liana              SO Christopher           28.50 
  4  Dubose, Derricka              SO Virginia Uni          28.06 
  5  Huggins, Destiny              FR Virginia Uni          28.23 
  6  Fink, Elissa                  JR Christopher           29.00 
  7  Rempas, Kristin               FR Virginia Wes          29.15 
  8  Didier, Nicole                SO Virginia Uni          29.42 
Section 5  Finals
  1  Philson, Jada                 SO Virginia Wes          27.80 
  2  Smith, Chloe                  SO Richmond              27.44 
  3  Walker, Winter                FR Virginia Uni          27.38 
  4  Caple, Terra                  FR Virginia Wes          27.15 
  5  Sidhu, Priyanca               FR William and           27.30 
  6  Moody, Shari                  FR Mary Baldwin          27.39 
  7  McKitty, Shellane             SR Gallaudet             27.61 
  8  Pitts, Tenae                  FR Maryland-Eas          27.94 
Section 6  Finals
  1  Klosterman, Laura             SR William and           26.96 
  2  Landis, Josephine             FR William and           26.89 
  3  Greer, Deasia                 FR District of           26.81 
  4  Robinson, Marshea             SO Richmond              26.62 
  5  Luton, Ashley                 SO Salisbury             26.67 
  6  Hodge, Shayna                 JR District of           26.83 
  7  Hardie, Taliah                FR Maryland-Eas          26.96 
  8  Bowen, Gabby                  FR Richmond              27.05 
Section 7  Finals
  1  Morris, Akia                  JR Virginia Uni          26.45 
  2  Tynan, Megan                  JR William and           25.96 
  3  Rowe, Stacy-Ann               JR District of           25.94 
  4  Hooker, Serena                SO William and           25.65 
  5  Walker, Jasmine               SR District of           25.86 
  6  Cross, Jayla                  FR Virginia Wes          25.95 
  7  Duncan, Temera                FR District of           26.35 
  8  Dollins, Alizae               SO Virginia Wes          26.53 
Section 8  Finals
  1  Hibbert, Shannell             FR District of           25.57 
  2  Woodards, Ashley              SR William and           25.45 
  3  Greenleaf, April                 Unattached            24.80 
  4  Allen, Mary                   SR Richmond              24.46 
  5  Hunt, Ruth-Cassandra             Unattached            24.50 
  6  Runge, Gabriel                FR William and           25.35 
  7  Fields, Summer                FR Maryland-Eas          25.54 
  8  Jackson, Imani                JR Virginia Uni          25.63 
 
Event 43  Men 200 Meter Dash (53) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  20.86  4/18/2015   Joshua Washington, Richard Blan              
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  2  Fehte, Andrew                 FR Old Dominion             NT 
  3  Mellott, Kenneth              SO Regent Unive          29.53 
  4  Walker, Noah                  FR Regent Unive          27.38 
  5  Taylor, Daequan               FR Gallaudet             27.66 
  6  Belton, Jarrett               FR Maryland-Eas             NT 
Section 2  Finals
  1  Walker, Matthew               SO Regent Unive          26.93 
  2  Berard, Patrick               FR Virginia Wes          26.35 
  3  Eldridge, Richard             SO Unattached            26.00 
  4  Smith, Bryan                  SO Regent Unive          25.35 
  5  Medley, Remus                    thoroughbred          26.00 
  6  Branscomb, Joshua             SR Gallaudet             26.16 
  7  Washington, Dante             FR Gallaudet             26.92 
  8  Badea, Narcis                 FR Regent Unive          27.15 
Section 3  Finals
  1  Bolton, Austin                SO Unattached            25.00 
  2  Comberbatch, Jamie            SO Gallaudet             24.91 
  3  Blair, Brandon                FR Old Dominion          24.81 
  4  Wallace, Jeremiah             JR Virginia Uni          24.49 
  5  Wallace, Jamal                JR Virginia Uni          24.62 
  6  Sese-Khalid, Benjamin         FR Regent Unive          24.86 
  7  Griffin, Josh                 SR Regent Unive          24.97 
  8  Hamilton, James               FR Christopher           25.00 
Section 4  Finals
  1  Skrant, Brandon               FR Salisbury             24.25 
  2  Walley, Christopher           FR Regent Unive          24.15 
  3  Purcell, Jacob                FR Unattached            24.00 
  4  Ardila, Armon                 SO Virginia Wes          23.70 
  5  Sabin, James                  JR Old Dominion          24.00 
  6  Curtis, John                     Greater Phil          24.14 
  7  McFarland, Christian          SO Old Dominion          24.19 
  8  Muslusky, Tim                 FR Virginia Wes          24.49 
Section 5  Finals
  1  Della Donna, Chris            FR Salisbury             23.50 
  2  Thomas, Ryan                  SR William and           23.25 
  3  Kemp, Jonathan                JR Regent Unive          23.04 
  4  McCloskey, Jack               JR Salisbury             23.00 
  5  Hedrick, Alex                 SR William and           23.03 
  6  Pittard, Matthew              SR William and           23.15 
  7  Van Gieson, Mickey            FR Salisbury             23.36 
  8  Roberts, Montray              JR Gallaudet             23.68 
Section 6  Finals
  1  Thrower, Dylan                FR Christopher           22.92 
  2  Jones, Nick                   FR Gallaudet             22.83 
  3  Atkinson, Connor              FR William and           22.55 
  4  Dacres, Joshua                SO Maryland-Eas          22.39 
  5  Norfleet, Keyontae            FR Virginia Wes          22.43 
  6  Varice, Toraneau              JR Gallaudet             22.55 
  7  Carter, JaySean               FR Old Dominion          22.90 
  8  Dudley, Curtis                FR Virginia Wes          22.99 
Section 7  Finals
  1  Ballard, Skander              FR William and           22.27 
  2  Oravitz, Iyon                 FR Virginia Uni          22.23 
  3  Sevachko, Troy                SR William and           22.00 
  4  Hunter, Justin                SR Virginia Uni          21.41 
  5  Anderson, Dylan               JR William and           21.85 
  6  Stewart, Alex                    Unattached            22.20 
  7  Bullard, Ja-Vell              SR A.T.C.Q.              22.24 
  8  Simon, Devin                  FR Virginia Uni          22.31 
 
Event 45  Men 3000 Meter Steeplechase (16) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  9:09.60  4/29/1995   Jason Dunn, William & Mary                 
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Chouati, Oussama              NA Unat-Marylan        8:54.94 
  2  Alvarado, Robert              SR Unattached          9:27.00 
  3  Kirk, William                 SO Unattached          9:29.00 
  4  Leon, Jordan                  SO Maryland-Eas        9:45.18 
  5  Oduor, Branson                FR Salisbury           9:55.00 
  6  Meli, Stanley                 JR Maryland-Eas        9:56.50 
  7  Wojcieszak, Cameron           SO Team Blitz         10:30.00 
  8  Krickovic, Tyler              FR Christopher        10:37.00 
  9  Speier, Joshua                SO Christopher        10:37.00 
 10  Class, Michael                SO Virginia Wes       10:45.46 
 11  Caminiti, Cole                FR Christopher        10:46.00 
 12  Baer, Kollin                  FR Virginia Wes       11:09.20 
 13  Margopoulos, Matthew          SR Christopher        11:11.00 
 14  Tres, Michael                 FR Virginia Wes       11:32.92 
 15  Wahls, Benjamin               JR Christopher        11:45.00 
 16  Ehlenberger, Jack             FR William and              NT 
 
Event 46  Women 4x400 Meter Relay (10) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  3:47.16  4/9/1994    Menchville HS, Menchville HS               
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Mary Baldwin  'A'                                    4:43.85 
     1) Moody, Shari FR                 2) Haldiman, Syrina FR            
     3) Jones, Theresa FR               4) Cordon, Jamilet SO             
  4  Regent University  'A'                               4:27.14 
     1) Weyer, Kelsie JR                2) Sandrali, Sandrine SR          
     3) Isaac, Analysa JR               4) Golden, Sarah FR               
     5) Prokop, Sara SR                 6)                                
  5  Regent University  'B'                               4:35.90 
     1) Bland, Tara FR                  2) Yorgey, Catherine SR           
     3) Brink, Eleanor SR               4) Parks, Rebekah JR              
     5) Hernandez, Anna JR              6) Peale, Holly SR                
Section 2  Finals
  1  Christopher Newport  'A'                             4:12.00 
  2  William and Mary  'A'                                4:04.00 
     1) Anderson, Ashley JR             2) Hillerich, Abigail SO          
     3) Urbancik, Stephanie JR          4) Klosterman, Laura SR           
     5) Schott, Lindsay SO              6) Okoroafor, Grace FR            
  3  District of Columbia  'A'                            3:54.46 
     1) Duncan, Kenlyn JR               2) Rowe, Stacy-Ann JR             
     3) Snorton, Dabrin SR              4) Hodge, Shayna JR               
  4  Maryland-Eastern Shore  'A'                          3:39.97 
     1) Hield, Jennaya SR               2) Gilbert, Lenneisha SO          
     3) Gabriel, Luan JR                4) Quinonero, Neus SO             
     5) Lane, Jayla SO                  6)                                
  5  Richmond  'A'                                        3:49.00 
     1) Acosta, Maria FR                2) Allen, Mary SR                 
     3) Corbosiero, Amanda JR           4) Towe, Morgan FR                
  6  Maryland-Eastern Shore  'B'                          4:00.00 
     1) Fields, Summer FR               2) Cherry, Aliah JR               
     3) Hardie, Taliah FR               4) Jones, Amirah FR               
     5) Pitts, Tenae FR                 6) Barrett, Tasia FR              
  7  Richmond  'B'                                        4:04.00 
     1) Robinson, Marshea SO            2) Bowen, Gabby FR                
     3) Brown, Claire FR                4) Hughes, Stephanie JR           
 
Event 47  Men 4x400 Meter Relay (11) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  3:14.48  1995        Hampton HS, Hampton HS                     
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Regent University  'A'                               3:40.92 
     1) Walley, Christopher FR          2) Griffin, Josh SR               
     3) Kemp, Jonathan JR               4) Schneider, Josh SO             
     5) Allred, Garrett SO              6)                                
  4  Virginia Wesleyan  'B'                               3:35.00 
     1) Ardila, Armon SO                2) Boone, Antonio JR              
     3) Ogburn, Dustin SR               4) Ward, Michael FR               
     5) Muslusky, Tim FR                6)                                
  5  Salisbury  'B'                                       3:35.00 
     1) Fountain, William SR            2) Van Gieson, Mickey FR          
     3) Harrington, Parker FR           4) Skrant, Brandon FR             
Section 2  Finals
  1  Virginia Wesleyan  'A'                               3:27.00 
     1) Norfleet, Keyontae FR           2) Dudley, Curtis FR              
     3) Fry, Gavin SO                   4) White, Trey SR                 
  2  Christopher Newport  'A'                             3:25.00 
  3  Maryland-Eastern Shore  'A'                          3:17.03 
     1) Rollins, Michael SO             2) Mundy, Donovan JR              
     3) Smith, Isiah FR                 4) Sutton, Michael FR             
  4  William and Mary  'B'                                3:15.26 
     1) Pittard, Matthew SR             2) Thomas, Ryan SR                
     3) Goodrich, Duncan FR             4) Wilkens, Michael SR            
     5) Heinicke-Peart, Matthew SO      6)                                
  5  William and Mary  'A'                                3:15.26 
     1) Cox-Philyaw, Tyler FR           2) Leslie, Cooper FR              
     3) Steck, Kurtis JR                4) Short, Christopher FR          
     5) Woods, Evan FR                  6) Barney, David SR               
  6  Maryland-Eastern Shore  'B'                          3:22.00 
     1) Showalter, Taj SR               2) Egeonu, Chadera FR             
     3) Rmidi Kinini, Khalil SR         4) White, Kelsey FR               
     5) Dacres, Joshua SO               6)                                
  7  Salisbury  'A'                                       3:26.00 
     1) Schmelz, Zach JR                2) Halton, Eric JR                
     3) Porquin, Emmanuel SO            4) Hardman, Tyler JR              
  8  Gallaudet  'A'                                       3:30.05 
     1) Isaacson, John SR               2) Fuller, Lorenzo SO             
     3) Varice, Toraneau JR             4) Jones, Nick FR                 
     5) Comberbatch, Jamie SO           6) Roberts, Montray JR            
 
Event 48  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  14.58  4/20/2013   Heather Miller, Central Park TC              
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  3  Sutton, Briana                JR Christopher              NT 
  5  McCabe, Molly                 SO Christopher              NT 
 
Event 48  Heptathlon: #2 Women High Jump (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  1.66m  5/7/2011    Heather Miller, Central Park TC              
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McCabe, Molly                 SO Christopher              NH 
  2  Sutton, Briana                JR Christopher              NH 
 
Event 48  Heptathlon: #3 Women Shot Put (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  11.22m  4/20/2013   Heather Miller, Central Park TC             
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  McCabe, Molly                 SO Christopher              ND 
  2  Sutton, Briana                JR Christopher              ND 
 
Event 48  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  25.05  4/20/2013   Heather Miller, Central Park TC              
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  5  Sutton, Briana                JR Christopher              NT 
  6  McCabe, Molly                 SO Christopher              NT 
 
Event 48  Heptathlon: #5 Women Long Jump (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  5.77m  4/21/2013   Heather Miller, Central Park TC              
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Sutton, Briana                JR Christopher              ND 
  2  McCabe, Molly                 SO Christopher              ND 
 
Event 48  Heptathlon: #6 Women Javelin Throw (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  39.73m  4/21/2013   Heather Miller, Central Park TC             
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Sutton, Briana                JR Christopher              ND 
  2  McCabe, Molly                 SO Christopher              ND 
 
Event 48  Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run (2) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  2:18.16  4/21/2013   Heather Miller, Central Park TC            
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Sutton, Briana                JR Christopher              NT 
  2  McCabe, Molly                 SO Christopher              NT 
 
Event 49  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  10.85  5/6/2016    Ryan Scott, Christopher Newport              
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  2  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   NT 
  3  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                NT 
  4  Gray, Jack                    FR Gallaudet                NT 
  5  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              NT 
  6  Leonard, Dwayne               SO Christopher              NT 
 
Event 49  Decathlon: #2 Men Long Jump (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  6.95m  4/15/2016   Richard Roethel, CNU Alumni                  
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Leonard, Dwayne               SO Christopher              ND 
  2  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              ND 
  3  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   ND 
  4  Gray, Jack                    FR Gallaudet                ND 
  5  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                ND 
 
Event 49  Decathlon: #3 Men Shot Put (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  13.46m  4/17/2015   Richard Roethel, CNU Alumni                 
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   ND 
  2  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                ND 
  3  Leonard, Dwayne               SO Christopher              ND 
  4  Gray, Jack                    FR Gallaudet                ND 
  5  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              ND 
 
Event 49  Decathlon: #4 Men High Jump (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  2.06m  5/8/2010    Richard Roethel, Christopher Newport         
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gray, Jack                    FR Gallaudet                NH 
  2  Leonard, Dwayne               SO Christopher              NH 
  3  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                NH 
  4  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   NH 
  5  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              NH 
 
Event 49  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  49.66  4/17/2015   Richard Roethel, CNU Alumni                  
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  2  Gray, Jack                    FR Gallaudet                NT 
  3  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   NT 
  4  Leonard, Dwayne               SO Christopher              NT 
  5  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                NT 
  6  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              NT 
 
Event 49  Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  14.82  5/7/2016    Ryan Scott, Christopher Newport              
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Gray, Jack                    FR Gallaudet                NT 
  3  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                NT 
  4  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   NT 
  6  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              NT 
  8  Leonard, Dwayne               SO Christopher              NT 
 
Event 49  Decathlon: #7 Men Discus Throw (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  39.79m  4/15/2016   Richard Roethel, CNU Alumni                 
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gray, Jack                    FR Gallaudet                ND 
  2  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                ND 
  3  Leonard, Dwayne               SO Christopher              ND 
  4  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   ND 
  5  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              ND 
 
Event 49  Decathlon: #8 Men Pole Vault (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  4.56m  4/15/2016   Richard Roethel, CNU Alumni                  
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                NH 
  2  Gray, Jack                    FR Gallaudet                NH 
  3  Leonard, Dwayne               SO Christopher              NH 
  4  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   NH 
  5  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              NH 
 
Event 49  Decathlon: #9 Men Javelin Throw (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  57.62m  4/17/2015   Richard Roethel, CNU Alumni                 
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              ND 
  2  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   ND 
  3  Leonard, Dwayne               SO Christopher              ND 
  4  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                ND 
  5  Gray, Jack                    FR Gallaudet                ND 
 
Event 49  Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run (5) Finals
===============================================================================
Belk Track R:  4:35.83  5/9/2010    Tyler Grant, Washington & Lee              
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Gray, Jack                    FR Gallaudet                NT 
  2  Fenstermacher, Brett          FR Christopher              NT 
  3  Christenberry, Kai            FR Gallaudet                NT 
  4  Leonard, Dwayne               SO Christopher              NT 
  5  Schlosser, Patrick            JR Wesley                   NT